Firma Profili


Granitaş 1989 yılında Bilecik'te 40.000 m2 arazi üzerinde modern teknoloji ile kurulmuş, ülkemiz doğal kaynaklarına değer katmak hedefi ile faaliyet gösteren, sektöründe öncü bir sanayi kuruluşudur. Granitaş, Aksaray (2),Giresun, Kırklareli ve Eskişehir ve Ankara'da birer adet olmak üzere ülkemizde toplam altı adet granit ocağı işletmektedir.

Bilecik'te dünya granit sektörünün son teknolojisiyle kurulmuş ve geçen yıllar boyunca da daima yenilikleri takip edip yatırımlar yaparak hep modern ve yeni kalmış fabrikasında kendi granit ocaklarından elde ettiği granit bloklarını işlemenin yanı sıra yurt dışından ithal ettiği zengin renk ve doku çeşitliliğine sahip granit bloklarını da işleyerek müşterilerine geniş bir ürün yelpazesi ile her zevke hitap edecek şekilde sunmaktadır.

 

 

 

Günümüzde en dayanıklı ve prestijli yapı malzemesi olan granit, inşaat sektörünün ülkemizdeki gelişmesine paralel olarak her geçen gün daha fazla talep görmektedir. Günümüzün modern yapılarının özellikle dış cephe kaplamalarında ve yer döşemelerinde müşteri projeleri doğrultusunda granite şekil veren Granitaş, sektörün öncüsü konumundadır.

Granitaş, Bilecik fabrikasından sonra ocaklarının yakınına kurmuş olduğu Bergama, Kırşehir, Aksaray ve Sivrihisar fabrikaları ile 2.000.000 m2 üretim kapasitesine ulaşmıştır. Üretimini yurt içinde pazarlamanın yanı sıra yaptığı dünya standartlarındaki üretim ile Rusya, İngiltere, Türki Cumhuriyetler, Almanya, Hollanda, Bulgaristan, Romanya, Arnavutluk, Makedonya, Endonezya, Ukrayna ve Irak gibi ülkelerin de yer aldığı dış pazarlara da ihracat yapmaktadır.

Granitaş, ülkemizde graniti ve diğer doğal taşları tanıtmak, kullanımı yaygınlaştırmak amacıyla Adana, Ankara, Antalya, Bilecik, Bursa, Denizli, Eskişehir, Gaziantep, Isparta, İstanbul (Ayazağa - Beylikdüzü - Ferhatpaşa - Kartal - Pendik), İzmir (Buca - Menemen) Kayseri, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Malatya, Mersin, Muğla, Ordu, Samsun,Tekirdağ (Çorlu), Trabzon olmak üzere, toplam 22 ilde 27 satış merkezi açarak, granitçi meslektaşlarına daha yakından hizmet vermeye başlamıştır.

E-BÜLTEN

E-Bülten üyeliğimiz ile Granitaş yeniliklerinden haberdar olun.